Zasloužená radost z poznávání

Vaše zkušenosti s Hejného metodou

Submissions for this form are closed.

Na této stránce postupně doplňujeme informace o studiích, datech a zkušenostech s Hejného metodou.

První experimenty prováděl Vít Hejný ve 40. letech minulého století. Následně syn Víta Hejného - Milan Hejný a jeho kolegové ověřovali myšlenky a experimenty Víta Hejného v 80. letech ve školské praxi v několika třídách. Publikace shrnující zkušenosti z těchto experimentů (Hejný a kol.: Teória vyučovania matematiky 2) se stala - mimo jiné - i učebním textem didaktiky matematiky na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Dále probíhaly a nadále probíhá stovky dílčích experimentů, které ověřovali a ověřují dílčí prvky metody. Učební materiály, které vydal prof. Hejný v režii H-mat, o.p.s. procházely ověřováním a před uvedením do prodeje všem učebnicím udělilo MŠMT schvalovací doložku na základě recenzí odborníků. 

Veřejné průzkumy, zjišťování a studie:

Než vznikne širší nezávislé šetření, které podporujeme a na které i my již několik let čekáme (a aktivně komunikujeme s těmi, kteří je dělají nebo mají v plánu udělat), prosíme vás o následující:

Ať už máte s výukou Hejného metodou pozitivní či negativní zkušenosti, dejte nám o ní vědět.

Dotazník pro sdělení vlastní zkušenosti s Hejného metodou

Dotazník je kvůli útoku spambotů momentálně pozastaven. Svoje zkušenosti můžete zatím posílat na jan.sedo z@vináč h-mat.cz

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2021 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Zveme vás na online i prezenční podzimní kurzy v Praze, Brně, Ostravě a Liberci.

Zavřít