Zasloužená radost z poznávání

Učebnice a pomůcky

Vydáváme učebnice, pracovní sešity, příručky učitele a didaktické pomůcky
pro podporu výuky Hejného metodou.

Od roku 2004 vytváří prof. Hejný a kol. učebnice pro základní školy. Můžete je však pořídit i svým dětem, které mají zálibu v řešení našich úloh, i když se podle nich ve škole neučí. Při řešení úloh z didaktických prostředí Hejného metody můžete využít i didaktické pomůcky.

Rádi bychom na tomto místě upozornili, že není vhodné učebnice používat při školní výuce při nezměněném stylu učení, protože potom nepřinášejí zamýšlený efekt.

Materiály pro MŠ

Vydali jsme základní příručku pro předmatematickou výchovu, která je ke stažení zdarma. Chystáme její rozšířenou verzi. Více na stránce Hejného metoda v předmatematické výchově.

Učebnice, pracovní sešity a příručky pro 1. stupeň ZŠ

H-mat, o.p.s. nyní ověřuje nové učebnice prof. Hejného a kol., které budou postupně vydávány od roku 2018 a budou tvořit ucelenou řadu společně s již vyšlými učebnicemi pro 2. stupeň.

Pro 1. a 2. ročník budou k dispozici pracovní učebnice. Pro 3. až 5. ročník budou k dispozici učebnice a pracovní sešity. Pro učitele budou k dispozici příručky s didaktickými komentáři.

Učebnice kolektivu prof. Hejného z let 2007-2011 vydalo Nakladatelství Fraus, s.r.o. Na Slovensku postupně vydává učebnice ve slovenském jazyce Indícia, která zajišťuje i školení.

Učebnice, pracovní sešity a příručky pro 2. stupeň ZŠ

Na učebnicích pro 2. stupeň ZŠ se nyní pracuje. Již vyšlo prvních 5 dílů ze 7. Vyšel též již pracovní sešit k prvním dvoum dílům učebnice. Další budou postupně navazovat.

Další informace o materiálech pro 2. stupeň najdete na stránce Hejného metoda pro 2. stupeň ZŠ a víceletá gymnázia.

Učebnice, příručky a pracovní sešity můžete objednávat na partnerském eshopu H-učebnice.

 

 

Elektronické učebnice, pracovní sešity a příručky pro 2. stupeň ZŠ

K přípravě prezentací či pro interaktivní tabuli a k celkovému usnadnění přípravy učitelům nabízíme na našem potrálu www.h-edu.cz elektronické verze všech učebnic pro 2. stupeň základních škol. 

Po registraci na našem portálu máte možnost nakoupit jak individuální, tak učitelské licence pro všechny učebnice (A – D) , pro pracovní sešity (A a B), i možnost zakoupit souhrnnou školní licenci pro celý 2. stupeň.

Učebnice pro SŠ

Učebnice pro střední školy jsou v dlouhodobém plánu, ale není určeno datum jejich vydání. Verze pro gymnázia nebudou k dispozici pravděpodobně dříve než pro školní rok 2020/2021.

Didaktické pomůcky

S několika společnostmi spolupracujeme na vývoji didaktických pomůcek. Více informací na stránce Didaktické pomůcky.

 

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

© 2018 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies
První vzdělávací hra založená na Hejného metodě MATEMÁG  již k dostání!
Zavřít