Zasloužená radost z poznávání

Příbramský týden: Učit děti matematiku je můj koníček

V malé škole v městysu Vysokém Chlumci jsme při fotografování do seriálu Příbramského deníku narazili na paní učitelku Veroniku Terezu Křenkovou, která má velice zajímavý přístup k dětem. Velmi milým a laskavým způsobem je směruje k získávání vědomostí podle jejich potřeb a ukazuje jim svět.

.....

Jak jste se z Valašska dostala sem k nám, do Kosovy Hory a Vysokého Chlumce?

Poslali mě sem mí představení. Měla jsem pracovat v místní sociální oblasti, v azylovém domě v Sedlčanech, ale nevyšlo to. Dostala jsem za úkol najít jiné zaměstnání. Po roce hledání jsem našla velmi odvážnou paní ředitelku, která mě ve škole na Vysokém Chlumci přijala.

A to je zdejší paní ředitelka?

Ne, to je další, ale také velmi vstřícná. Měla jsem to veliké štěstí, že jsem pedagogiku 1. stupně studovala v Praze, kde jsem poznala matematiku pana profesora Hejného. Zpočátku jsem ji nabízela dětem jako hry a oživení „klasiky“. Velmi záhy jsme nakoupili učebnice, takže vlastně už deset let učím jeho metodu na zdejší škole.

Vy jste na vysoké škole matematiku studovala přímo u profesora Hejného?

Ano. Zaměstnání jsem sehnala díky pedagogice, kterou jsem kdysi studovala, a pak shodou šťastných náhod jsem se dostala do Prahy a dodělávala jsem si první stupeň a měla jsem tu čest se s tím tam seznámit a bylo to senzační.

Hejnova metoda vás učarovala ...

Čím Hejnova víc touto metodou učím, tím víc se skláním před tím obrovským dílem. Není to nějaký nápad jednoho člověka, ale obrovská věc, kterou dali dohromady matematici a zároveň výborní didaktici. A třeba i dnes, když provádím děti touto matematikou a mám tam i velmi slabé děti, a když oni díky té cestě přijdou na to, jak to funguje, jsem z toho vždy paf, že mají tu možnost, to je senzační.

...

Celý rozhovor najdete v Příbramském týdeníku ze dne 27.3.2018 na stranách 8 a 9.

Publikováno

27. 3. 2018

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2024 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies