Zasloužená radost z poznávání

Pradubický kraj: Odborný seminář matematiků ve městě vzdělání

Litomyšl – Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Vyšší odbornou školou pedagogickou a Střední pedagogickou školou Litomyšl pořádají ve dnech 17. – 19. října celostátní konferenci učitelů matematiky za účastí odborníků nejen z České republiky. Hlavní tématem konference, kterou zahájil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek, je „Matematika a její aplikace“.Účastníky desátého ročníku na začátku akce potěšil pěvecký sbor pedagogické školy KOKOS.

„Navzdory nejrůznějším proklamacím jsem přesvědčen, že matematika je na našich školách vyučována velmi kvalitně. Je pouze na učitelích, jaké metody pro výuku zvolí. Konference v Litomyšli je pro pedagogy dobrou příležitostí k získání nových poznatků a k výměně zkušeností,“ sdělil Bohumil Bernášek.

Konference se účastní více jak 130 účastníků. Připraveny pro ně jsou přednášky například na téma: Svět matematických aplikací, Dva póly naší školské matematiky, Objevování jako příprava na učení aneb produktivní selhávání nebo Finanční gramotnost – jak na zdravý rodinný rozpočet. Kromě přednášek byly připraveny i workshopy.

„Je potřeba dát dětem maximální intelektuální autonomii. Tím, že vyřeší nastolený problém i za cenu, že to zabere více času, se doberou k řešení a nezapomenou výsledek. Matematika formuje myšlení a mnohdy i hodnotový systém dětí. Problém je potřeba zkoumat a analyzovat. Kolik mátě v životě problémů, na které máte návod? Musíte řešit a přemýšlet,“ řekl Milan Hejný, který diskutoval a přednášel se svým kolegou Františkem Kuřinou.

https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/104475/odborny-seminar-matematiku-ve-meste-vzdelani

Publikováno

22. 10. 2019

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2022 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

V létě pořádáme letní školy pro učitele matematiky na středních školách, kteří by se chtěli inspirovat Hejného metodou.

Zavřít