Zasloužená radost z poznávání

Náš REGION: Matematika na školách mění svou podobu.

Bezmála dvě stovky pedagogů se setkaly na půdě Karlovy univerzity, aby sdílely své zkušenosti s výukou v duchu Hejného metody, inspirovaly se a také vzájemně obohatily.

Hejného metoda vyučování matematiky je tu vlastně již desítky let, trendem mezi školami se stává v posledních letech. ... Podle údajů H-mat, o.p.s., ji už vyučuje 750 ze 4100 základních škol v České republice. Metoda profesora Milana Hejného se dostal i za hranice. Na Slovensku se již učí jak na prvním, tak na druhém stupni. V Itálii, Polsku a Řecku probíhá ověřování dílčích učebních materiálů a zájem projevili i lidé z dalších zemí jako Švédsko, Kanada, Německo.

...

„Na Pedagogické fakultě je to již druhá konference s Hejného metodou,“ říká docentka Jirotková z Univerzity Karlovy. „Jsme upřímně překvapeni, jak velký je o konferenci zájem, jak rychle se naplnila její kapacita. Stejně jako minule i nyní zůstali na čekací listině desítky učitelů, kteří se nestihli přihlásit včas. ...

„Na letošním ročníku si přišli na své všichni učitelé formou dílen, seminářů, přednášek i setkání s kolegy pro sdílení nejrůznějších zkušeností. Od seminářů pro mateřské školy, kde je vhodné s Hejného principy začínat, přes sebehodnocení žáků ve výuce nebo pohled učitele na přechod žáka 1. stupně z výuky Hejného metody na 2. stupeň klasické základní školy či gymnázia. Blok byl věnován i komunikaci s rodiči,“ dodává Mgr. Jan Šedo z H-matu.

„Předpokládám, že fakulta bude v úspěšných konferencích pokračovat zase na jaře. H-mat dál pořádá školení a v létě bude tradičně pořádat letní školy, kterých se letos zúčastnilo na 800 učitelů,“ uzavírá Jan Šedo.

Celý článek na nasregion.cz

Publikováno

18. 12. 2018

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2022 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

V létě pořádáme letní školy pro učitele matematiky na středních školách, kteří by se chtěli inspirovat Hejného metodou.

Zavřít