Zasloužená radost z poznávání

PERPETUUM: Děti ve světě chytrých telefonů

Rostou obavy z kvantity i kvality času, který dnešní děti stráví na telefonu. Přes nesporná nebezpečí, jaké může pro děti takový čas znamenat, existují i aplikace, které vidí digitální svět jako prostor pro jejich vzdělávání. 

Matemág

Mobilní hra Matemág zabalila učení matematiky, nebo v jejím podání „matemagie“, do krásné 2D grafiky a skvěle dabovaného příběhu o holčičce a klukovi, kteří se pro „matemagii“ nadchli a rozhodli se ji naučit. Hra je doporučena dětem do 10 let, v rámci hry je pak obtížnost rozdělena do čtyř kategorií – na děti předškolní, děti z první třídy, z třídy druhé a děti starší než předešle uvedené.

Její didaktický obsah je založen na Hejného metodě a tým společnosti TechSophia při jejím vývoji spolupracoval s experty na vzdělávání z organizace H-Mat pod taktovkou Milana Hejného samotného. Hejného metoda vidí matematiku jako hledání řešení určitého problému. Její výuka se zakládá na myšlence, že dítě toto řešení samo objeví. Jako přínosné vidí už samotné hledání.

Na děti čekají logické a matematické úlohy, které posunují příběh hry a bez jejichž splnění se nedá dostat dál.

Jedna třetina hry je zdarma, za plnou verzi už si připlatíte. Navíc, jak vám sama aplikace při nákupu připomíná: „Vzdělání je nejlepší investice.“ Aplikace je dostupná na Google Play.

Celý článek naleznete na www.perpetuum.cz

Publikováno

18. 3. 2019

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2022 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

V létě pořádáme letní školy pro učitele matematiky na středních školách, kteří by se chtěli inspirovat Hejného metodou.

Zavřít