Zasloužená radost z poznávání

E15: Matemág rozvíjí matematické schopnosti a logiku dětí

V době vysoce konkurenčních společností je velmi důležité rozvíjet matematické a logické schopnosti dětí. V České republice k tomu přispívá i výuková hra Matemág, která je dílem firmy TechSophia, mezi jejíž zakladatele patří Tomáš Sýkora a která byla v roce 2016 vítězem grantového projektu Komerční banky Nastartujte se. 

To, že technologie umějí vzdělávací proces zefektivnit, je známo, ale vždy je otázka jak. Co tedy přesně Matemág nabízí? Je to vzdělávací hra pro děti z prvních až třetích tříd základní školy, která podporuje rozvoj matematického myšlení. Hra je inspirována metodou profesora Milana Hejného.

Rodiče si ji mohou stáhnout do tabletu či mobilu. Mimo hry samotné je součástí konceptu také sada doporučených aktivit mimo tablet, které aplikace postupně rodičům zasílá na mail. Jejich prostřednictvím je podpořena důležitá komunikace mezi dítětem a rodičem.

„Samotný projekt Matemág se snažíme stále posouvat. Brzy vyjde bohatě ilustrovaný pracovní sešit volně navazující na hru. A výhledově bychom rádi prorazili v zahraničí. Nyní se také soustředíme na produkty pro školky, jelikož tam smysluplně využité technologie chybějí. Od září bude k dispozici náš nástroj iSophi pro digitálně asistovanou diagnostiku, který pedagogům pomůže zjistit, v jakých oblastech rozvoje potřebují děti podpořit,“ říká Tomáš Sýkora.

Celý článek naleznete v deníku E15 ze dne 6.6.2019 na str. 13, případně na https://www.e15.cz/

Publikováno

6. 6. 2019

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2020 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Učebnicím pro 3. ročník z řady učebnic prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. byla udělena doložka od MŠMT. Lze je objednávat na partnerském eshopu

Na H-edu bude probíhat od 1. června online kurz Procenta s pochopením. Předešlého kurzu Zlomky s pochopením se zúčastnilo na 10 000 dětí!

Informace k aktuální situaci: Zpřístupnili jsme elektronické verze učebnic a pracovních sešitů včetně metodik zdarma na portálu www.h-edu.cz do konce školního roku. Letní školy proběhnou.

Zavřít