Zasloužená radost z poznávání

EDUin: Prof. Hejný a H-mat, o.p.s. získali cenu SuperEduína

Praha 18. listopadu 2019 – Na vzdělávacím festivalu PREF (Prague Education Festival) EDUin na hlavním slavnostním večeru vyhlásil projekty, které považuje za nejdůležitější inovace pro budoucnost českého vzdělávání. Vybíral z oceněných projektů všech proběhlých šesti ročníků ceny EDUína.

Kdo byl oceněn:

Hejného metoda

Čeští školáci chodí z dětí všech zemí OECD nejméně rádi do školy. Matematika je pro většinu z nich strašákem. Školy se stále potýkající s přetrvávající neefektivní frontální výukou.

Hejného metoda je výukový program, který mění paradigma přístupu k matematice, preferuje samostatné a logické uvažování nad memorováním a slepým uplatňováním naučených algoritmů. Cenu získal nejen hlavní tvůrce, ale i servisní organizace H-mat, která dokázala vytvořit široké zázemí lektorů a příkladně se stará o implementaci a šíření.

EDUin na metodě oceňuje vedle vzorné implementace nejvíce hlavní teze, které se překvapivě netýkají na prvním místě matematiky, ale jde o zásady mnohem širší. Jde o principy jako rozvoj vnitřní motivace nebo o ochotu pomáhat spolužákům.

Ocenění si převzal hlavní autor prof. Milan Hejný a za organizaci H-mat prof. Ladislav Kvasz.

https://www.eduin.cz/tiskove-zpravy/supereduina-eduin-ocenil-zasadni-vzdelavaci-inovace-dekady/

Publikováno

19. 11. 2019

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2020 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Učebnicím pro 3. ročník z řady učebnic prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. byla udělena doložka od MŠMT. Lze je objednávat na partnerském eshopu

Na H-edu bude probíhat od 1. června online kurz Procenta s pochopením. Předešlého kurzu Zlomky s pochopením se zúčastnilo na 10 000 dětí!

Informace k aktuální situaci: Zpřístupnili jsme elektronické verze učebnic a pracovních sešitů včetně metodik zdarma na portálu www.h-edu.cz do konce školního roku. Letní školy proběhnou.

Zavřít