Zasloužená radost z poznávání

Echo24: Matematika pro rodiče

Komentář H-mat, o.p.s.: Zpravodajský server v článku milně uvedl, že pořádáme placené kurzy pro rodiče, aby mohli pomáhat s domácími úkoly, ale kurzy pro rodiče jsou v drtivé většině zdarma. Organizují je jak naši lektoři, tak samotní učitelé ve svém volném čase navíc, někdy dělají i programy o víkendu s dětmi pro rodiče přibližující tuto metodu. A ano, někteří rodiče využijí i naší nabídky odborných kurzů pro pedagogy, které jsou placené, protože tomu chtějí porozumět do hloubky, je jich však nepoměrně méně než těch, kteří absolvují zdarma ty určené především pro rodiče. Jan Šedo

Z článku vybíráme:

„Děti rozvíjí své kognitivní schopnosti, sami hledají souvislosti a vztahy mezi jednotlivými matematickými postupy. A pokud porozumí základním matematickým úlohám, vědí, co je to zlomek nebo procento, dokáží je bez problémů abstrahovat na další, složitější výrazy. Žáci devátých tříd jsou tak podle mého názoru schopni bez větších problémů řešit úlohy na úrovni současné státní maturity,“ řekl Ota Benc, ředitel ZŠ Ždírec nad Doubravou.

...

„Když jdou rodiče s dětmi k zápisu, mohou si vybrat, jestli chtějí tradiční výuku matematiky nebo Hejného metodu. Teď je to tak půl napůl. Bojovali jsme ale trochu s rodiči na druhém stupni, kde jsme pro některé třídy tuto metodu zaváděli. Ne všichni z toho byli nadšení. Pořádáme proto „otevřené hodiny“, kam se mohou rodiče přijít podívat, i komponované večery, kde se popisují vybraná výuková prostředí, ve kterých děti pracují,“ řekla pro deník Echo24 Miroslava Illová ze základní školy na pražském Barrandově.

...

„Konstruktivistický přístup ke vzdělávání má obecně řadu pozitiv a školy, které jej aplikují, s ním mají dobrou zkušenost. Klíčové ale je, aby se s tímto přístupem ztotožnili pracovníci v rámci celé školy. Pokud tu konstruktivistickou filozofii práce s žáky, kterou vyznává i metoda pana profesora Hejného, přijme jen matematikář, nepřinese to zdaleka takový úspěch,“ řekl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Celý článek na zpravodajském serveru Echo24.

Publikováno

2. 2. 2017

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2022 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

V létě pořádáme letní školy pro učitele matematiky na středních školách, kteří by se chtěli inspirovat Hejného metodou.

Zavřít