Zasloužená radost z poznávání

Seznam zprávy: Duel o výuce matematiky

Jak mají školy učit nejméně oblíbený předmět, matematiku, aby byli spokojení žáci, učitelé i rodiče? A skončí Hejného metoda?

Hosty dnešního Duelu byli předseda Jednoty českých matematiků a fyziků Josef Kubát a Bohumil Kartous ze společnosti EDUin.

V podkladech, které předala Jednota českých matematiků a fyziků poslancům ze sněmovního školského výboru, matematici mimo jiné uvádějí, že děti sice díky Hejného metodě prý mají rády hodiny matematiky, s reálnou matematikou se ale přímo nesetkají. „Aplikovat experiment založený na víře na celou generaci dětí je nanejvýš nezodpovědné,” napsali v prohlášení.

Hejného metodu naopak hájí společnost EDUin. Matematikovi Milanu Hejnému dokonce v březnu udělila ocenění za celoživotní přínos. „Metoda v sobě odráží lidskost jejího autora. Snaží se děti učit spolupracovat, hledat vlastní řešení a zažít radost z vlastního úspěchu v oblasti poznání, stejně jako z úspěchu druhých. To jsou kvality, které přesně odpovídají požadavkům současné společnosti i ekonomiky, na čemž panuje mezinárodní shoda. Politováníhodné útoky ze strany těch, kdo to nepochopili, ukazují na úroveň diskuze o vzdělávání a vzdělávací politice v ČR,” uvedl na adresu Hejného metody Bohumil Kartous.

Celý duel naleznete na www.seznamzpravy.cz

Publikováno

11. 4. 2018

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2020 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Učebnicím pro 3. ročník z řady učebnic prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. byla udělena doložka od MŠMT. Lze je objednávat na partnerském eshopu

Na H-edu bude probíhat od 1. června online kurz Procenta s pochopením. Předešlého kurzu Zlomky s pochopením se zúčastnilo na 10 000 dětí!

Informace k aktuální situaci: Zpřístupnili jsme elektronické verze učebnic a pracovních sešitů včetně metodik zdarma na portálu www.h-edu.cz do konce školního roku. Letní školy proběhnou.

Zavřít