Zasloužená radost z poznávání

5plus2: Hejný baví: děti jezdí autobusem a neslyší zvonění

KARVINÁ / Zvonek oznamuje konec hodiny. Ne však ve 4. A. Děti zajímá, kolik lidí autobusem, vyobrazeným na interaktivní tabuli, nakonec jelo. Vždyť na tom pracovali skoro celou hodinu. Učitelka musí jejich debatu ukončit, protože už mají několik minut přestávku. Říká jim, ať na to tedy zkusí přijít doma. Komenský by si pobyt v takové hodině užil do posledního okamžiku. Takto nějak si totiž lze vyložit jeho Školu hrou. Základní škola Mendelova v Karviné již léta praktikuje v některých třídách výuku matematiky formou takzvané Hejného metody.

Celý článek najdete na webu 5plus2.

Publikováno

21. 11. 2014

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2020 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Učebnicím pro 3. ročník z řady učebnic prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. byla udělena doložka od MŠMT. Lze je objednávat na partnerském eshopu

Na H-edu bude probíhat od 1. června online kurz Procenta s pochopením. Předešlého kurzu Zlomky s pochopením se zúčastnilo na 10 000 dětí!

Informace k aktuální situaci: Zpřístupnili jsme elektronické verze učebnic a pracovních sešitů včetně metodik zdarma na portálu www.h-edu.cz do konce školního roku. Letní školy proběhnou.

Zavřít