Zasloužená radost z poznávání

Nové didaktické prostředí Abaku

V nové generaci učebnic, které chystáme na začátek příštího školního roku, bude nové didaktické prostředí Abaku, které vychází ze stejnojmenné výchovně vzdělávací metody známé u nás zejména díky deskové hře, která by se dala zjednodušeně vysvětlit jako "Scrabble s čísly". Tento velmi zábavný způsob hry s čísly pomáhá dětem upevnit kalkulativní spoje. Vycházíme tak vstříc učitelům, kteří byli pod permanentním tlakem typu "děti ve druhé třídě nepočítají tak rychle jako při klasické výuce". Narozdíl od jiných způsobů pro upevnění početních operací s čísly však toto prostředí sleduje i vyšší matematické cíle: v prostředí Abaku lze připravovat kombinatoriku, různé číselné zákonitosti i práci s číselnými výrazy. Experimentální ověření tohoto prostředí ukázalo, že značná část žáků je jím silně motivována.

Ti kteří nemohou čekat rok na nové učebnice si mohou pořídit přímo Abaku učebnici, deskovou hru nebo elektronickou aplikaci, která je díky společnosti Abaku.org a panu Karlu Janečkovi pro české školy do 21. října 2017 za poloviční cenu. Vše pořídíte na eshopu www.h-ucebnice.cz.

Aktuálně
Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2020 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Učebnicím pro 3. ročník z řady učebnic prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. byla udělena doložka od MŠMT. Lze je objednávat na partnerském eshopu

Na H-edu bude probíhat od 1. června online kurz Procenta s pochopením. Předešlého kurzu Zlomky s pochopením se zúčastnilo na 10 000 dětí!

Informace k aktuální situaci: Zpřístupnili jsme elektronické verze učebnic a pracovních sešitů včetně metodik zdarma na portálu www.h-edu.cz do konce školního roku. Letní školy proběhnou.

Zavřít