Zasloužená radost z poznávání

Pro rodiče

 

Semináře pro rodiče

Můžete se zúčastnit také našich seminářů pro učitele.

Popisy didaktických prostředí a videa o metodě

Pokud znáte naše učebnice, víte, že úlohy v nich jsou často specifické - děti řeší tabulkový zápis kolik lidí nastoupilo, vystoupilo a jelo autobusem, hledají stejně dlouhé vláčky složené z různých vagónů, přetahují se tými různě silných zvířátek. O těchto tzv. didaktických prostředích se můžete dozvědět více na našem blogu. Mohl by vás také zaujmout náš Youtube kanál, kam soustředíme videa, která se týkají Hejného metody. Ve Facebookové skupině pak máte možnost diskutovat s dalšími rodiči a učiteli.

 
 

Názorné seznámení rodičů s Hejného metodou

Připravili jsme pro vás - rodiče - úvodní seznámení s Hejného metodou. Poznejte hlavní principy, desatero pro rodiče, matematická prostředí a jejich význam a to formou stručného elektronického kurzu, který vám zabere přibližně 20-30 minut času. Zároveň Vám na uvedený email zašleme seriál o výuce matematiky Hejného metodou, kde naleznete i názorné ukázky a konkrétní příklady.

Odesláním tohoto formuláře dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů a zasíláním emailů společnosti H-mat, o.p.s.

Ohlasy rodičů na metodu

Barborka si domácí úkoly dělala s chutí, dokonce si vymýšlela vlastní, a po nás požadovala, abychom se zúčastnili řešení a učila mladšího bratra. Celý ohlas

Bc. Lenka Havlíková, maminka žačky na ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice
Více ohlasů

Časté dotazy rodičů

Jak se děti vyrovnávají s přechodem na 2. stupeň, kde se matematika učí klasickou metodou?

Hejného metodou prošly řádově desetitisíce dětí na prvním stupni, které jsou nyní na druhém stupni, někteří na střední škole, ti první již dávno úspěšní ve své kariéře v komerční i akademické sféře. Ti všichni se museli s přechodem na vyšší stupeň, kde se Hejného metodou neučilo, vyrovnat.

Celá odpověď

Dostane se moje dítě dále na gymnázium? Jaká je úspěšnost dětí vedených touto metodou ve srovnání s dětmi učených klasicky?

Nikdo nemůže předem vědět, zda se dítě dostane na gymnázium. Naše metoda v tom nadaným dětem rozhodně nebrání, ba právě naopak. Připravuje lépe i slabší žáky, ale jejich vstup na gymnázium nezajistí.

Celá odpověď

Když jsem si procházel/a učebnici, hodně úloh bylo složitých i pro mě. Jak to můžeme chtít po dětech, když to nezvládnou ani dospělí?

V Hejného metodě se využívají ověřené koncepty takzvaných "didaktických prostředí," se kterými děti postupně získávají zkušenosti. Ne každá úloha je také určena pro všechny žáky.

Celá odpověď

Další časté dotazy

zeptejte se nás

Nenacházíte odpověď na svůj dotaz? Pošlete nám jej.

Propojte se s dalšími rodiči a učiteli

Více než 2500 rodičů a učitelů,
kteří o metodě denně diskutují a vyměňují si rady a tipy.

Navštivte skupinu na Facebooku

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2024 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies