Vezměte matiku do svých rukou

Máme vizi, jak zapojit moderní technologie do výuky matematiky Hejného metodou. Prvním krokem je hra Matemág, ve které děti řeší matematické úlohy ve speciálních didaktických prostředích. Podpořte její vývoj právě teď a umožněte rozvoj smysluplného obsahu pro děti!

Pusťte si video (2:07)

První verze hry je zveřejněna. Najdete jí na www.matemag.cz!

Matemágův blog: Co se právě děje

15. 12. 2017 Matemág je tu! Stáhni si jej do tabletu :)
7. 9. 2017 Stahujte Matemágovy cvičebnice
23. 6. 2017 Matemág se nám pěkně vybarvil!
28. 4. 2017 Jak pokračuje vývoj, pane vedoucí?

Další příspěvky na Matemágově blogu.

Přispějte na rozvoj výukových her

Příběhovou hru a cvičebnice si můžete zakoupit na www.matemag.cz a zde můžete přispět na jejich další rozvoj:

 

Již přispěli

Strategický partner

Nadace Karla Janečka
Zlatý sponzor

HistoryPark
Stříbrný sponzor
Sponzor aplikace
Součtové trojúhelníky

Sponzor aplikace Pavučiny
Beránek Michal, Berka Karel, Birtová Ivana, Bláhová Lucie, Böhm Pavel, Brozda Petr, Broža Pavel, Břečka Radek, Buchar Jan, Bureš Jan, Burešová Petra, Cihelka Jiří, Čmejrek Petr , Danišová Veronika, Dederacci Dede, Diatka Vojta, Dobrý Vlastimil, Doležel Viktor, Domincová Eliska, Dutková Dagmar, Fanta Martin, Faucon Barbora, Fuks Martin, Gregr Jiri, Hanák Radoslav, Hánová Adéla, Hogan Jana, Honegrova Blanka, Houfkova Lucia, Jakubíček Miloš, Janeček Petr, Jarošová Hana, Kajan Michal, Kaletová Jitka, Kamrád Roman, Kerekešová Janka, Klusáčková Iva, Konopecký Franta, Kopenec Stanislav, Kosnar Petr, Košátko Jan, Kovačičová Ema, Krčál Jan, Kubínová Kateřina, Kucera Eduard, Kutálek Vladimír, Kvasnovsky Matej, Laky Jan, Lauryn Ladislav, Lenka Tana, Linhart Jan, Mališ Daniel, Mansfeld Marek, Märzová Kateřina, Minaříková Marcela, Mrva Miloš, Papež Mirek, Pečenka Vratislav, Pelant Pavel, Pfortnerová Adéla, Povolný Jiří, Pracny Alexandra, Růžičková Blanka, Rydl Jiri, Ryšková Dita, Sauerstrom Tomáš, Sekera Jiří, Schaeferovi Markéta a Martin, Scherke Julia, Scherke Olaf, Síbrt Jaroslav, Skotnica Marek, Skřivánková Markéta, Strádal Vít, Suk Marek, Suk Radovan, Sustacek Filip, Szeles Marek, Šimek Adam, Štětina Pavel, Talaš Libor PJ, Tkačík Tomáš, Trunkát Daniel, Tulach Jaroslav, Vaňková Lenka, Wachtarczyk David, Waraus Denis, Zelenka David, Zemánek Radim, Žáčková Markéta, Žibřid Petr
... a dalších více než 600 přispěvatelů. Přispějte také!

První krok k novým technologiím

Moderní technologie ve výuce pomáhají dětem k individualizaci a díky tomu jim umožňují rozvoj jejich vlastním tempem. Učitelům a rodičům navíc technologie poskytují nástroj pro podrobnou diagnostiku a sledování výsledků žáka.

Matemág je první krok v propojení výuky matematiky Hejného metodou a využití moderních technologií. Podívejte se na ukázku.

Zapojení rodičů do hry

Zatímco hra na tabletu dítě často izoluje od okolního prostředí, Matemág podporuje interakci mezi dětmi a rodiči. Děti si tak při hře budují pocit sounáležitosti a jistoty, že dospělý je tu pro ně a dokáže si hrát a učit se spolu s nimi. Hejného metodu tu postupně objevují děti i rodiče zároveň.

Radost z poznávání

Hejného metoda je založena na radosti z objevování, které živí motivaci nezbytnou pro efektivní učení. Děti se pomocí Matemága učí, že k poznání vedou i nezdary nebo chyby, a že i ty jim mohou pomoci pochopit daný problém. V aplikaci navíc může dítě chybu objevovat tak dlouho, jak bude samo potřebovat. Ve výuce proto každé dítě postupuje vlastním tempem.

Nezastupitelná vizualizace

Stejně jako my dospělí, si i děti pamatují lépe informace, které se k nim dostanou slovem a obrazem zároveň. Příběhem děti provází Jakub a Terezka, kteří jim názorně vysvětlují úlohy, pomáhají je řešit a poskytují zpětnou vazbu. Na rozdíl od učebnic aplikace reaguje na řešení, které děti zvolily, a umí jim poradit slovem i obrazem.

Podpora pozornosti a koncentrace

Příběh, který se hrou prolíná, rozděluje úkoly a cvičení do časově krátkých tematických úseků, což umožňuje dítěti efektivněji využívat svojí pozornost. Děti se lépe koncentrují v kratší úsecích.

Zahrajte si, stahujte hru zde :)

Aktuální verze hry je dostupná pro zařízení s operačním systémem Android a též pro přístroje od firmy Apple.

Podpořte další vývoj Matemága

Máme mnoho nápadů, jak udělat aplikaci lepší s Vaší pomocí.
Sami si můžete vybrat, jakou částkou přispějete.

Přispět na vývoj smysluplného obsahu pro děti 

Kdo za tím stojí

H-mat, o. p. s. vzdělává učitele, kteří chtějí učit Hejného metodou, vydává učebnice, metodické příručky a vyrábí didaktické pomůcky specifické pro výuku Hejného metodou.

Společnost TechSophia ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou STEP vytváří edukativní nástroje, které cíleně posilují dovednosti dětí. 

TechSophia je autorem úspěšné unikátní vzdělávací aplikace
Jdu do školy!, kterou si již stáhlo přes 30 000 lidí.

Nadace Karla Janečka Hejného metodu podporuje dlouhodobě. Protože věří v logické propojení Hejného metody a moderních technologií, přidala ke každé získané stokoruně získáné přes Hithit.cz dalších šedesát dva korun.

Doporučte tuto stránku svým známým: