Zasloužená radost z poznávání

Matemágův blog

Jakub a Terka se vydávají do světa čaroděje Matemága

Matemág je tu! Stáhni si jej do tabletu :)

Výuková příběhová hra s matematicko-logickými rébusy pro děti z 1.-3. třídy podle Hejného metody je nyní k dispozici pro chytrá zařízení. Plná třetina hry je zdarma k ozkoušení, stahujte z Google Play nebo App Storu.

Číst dále
Úvodní scéna hry

Stahujte Matemágovy cvičebnice

Matemág přichystal už celkem čtyři menší hry, ve kterých si děti pocvičí matematické dovednosti na zajímavých úlohách. Aplikace vychází z didaktických prostředí pavučiny, hadi, součtové trojúhelníky a výstaviště.

Číst dále

Jak pokračuje vývoj, pane vedoucí?

Čaroděj Matemág se stále rád vyptává. Nejprve zpovídal hlavního grafika, dnes zamířil rovnou ke koordinátorovi celého projektu Tomáši Sýkorovi.

Číst dále

Matemág zpovídá vedoucího grafika

V mrazivém únorovém dni šálek bylinného čaje zahřeje. Nad ním se sešel čaroděj Matemág s hlavním grafikem projektu Jakubem Marešem, aby s ním udělal rozhovor.

Číst dále

Rozhovor o Matemágovi v rozhlase

Designer a scénárista hry Matemág Tomáš Sýkora byl hostem Moniky Valentové v pořadu Atrium na Rádiu Junior. Hovořili o Hejného metodě na tabletech a i obecněji o digitálních hrách pro děti. Poslechněte si rozhovor.

Číst dále

Proč matika?

Kde se hodí matika v životě právě Vám? Čaroděj Matemág hledá hezké příklady použití matematiky v praxi.

Číst dále

Cvičebnice na obzoru

Co se dělo v projektu výukové hry Matemág přes letní měsíce po završení sbírky na HitHit.cz? To zajímalo i čaroděje Matemága. Proto si pohovořil s vývojovým týmem a též se zašel podívat na první uživatelské testování s dětmi.

Číst dále

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2024 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Práce s nadanými žáky od MŠ, přes 1. a 2. stupeň až po střední školy. Zúčastněte se seminářů v Praze.

Zavřít