Zasloužená radost z poznávání

positivJE: ZŠ Česká Ves uspořádala mezinárodní matematické setkání

Hlavní snahou uznávané metody sestavené profesorem Hejným je, aby se děti učily matematiku rády. Učí podle ní stále více základních škol, třeba i škola v České Vsi, která si nedávno v národních srovnávacích SCIO testech mezi deváťáky ověřila, že její děcka patří k nadprůměru.

O tom, že je Hejného metoda v České Vsi etablována, svědčí nedávné mezinárodní setkání, jež v Praze škola uspořádala pro zájemce z Portugalska, Litvy a Estonska. Erasmus klub při ZŠ Česká Ves pro učitele ze čtyř zemí včetně Česka pozval nejlepší možné lektory, mezi nimi i vnučku profesora Hejného A. Kuriak Sukniak, spoluautorku učebnice matematiky J. Slezákovou a známou propagátorku téhle zajímavější matiky P. Antlovou.

Česká Ves se snaží o "vývoz" úspěšné učební metody do dalších států. Samy zdejší učitelky, ale také českoveští žáci, posbírají zahraniční zkušenosti, protože další tři naplánovaná setkání se odehrají v Portugalsku, Estonsku a Litvě. Finále mezinárodního projektu bude příští zimu sraz matikářů přímo na základce v České Vsi. Jaká čest pro tenhle region.
 
Zdroj: positivJE

Publikováno

6. 3. 2022

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2024 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies