Zasloužená radost z poznávání

Perpetuum: Hledat nové cesty, znamená brát odpovědnost

„Pokrok může jít vpřed jen když budeme kriticky hodnotit i to nejlepší, co nám zanechali naši předci. Když tak nečiníme, odmítáme brát na sebe odpovědnost za budoucnost.“ říká matematik Milan Hejný. V našem rozhovoru jsme si povídali o tom, proč se lidé obávají odpovědnosti i svobody a co přináší

...

Společnost není organizována tak, aby podporovala budoucnost. Jsme egoističtí a to má značný vliv na školství. Protože dobrý učitel nemá ve společnosti takovou pozici jako dobrý sportovec. Protože ti, co tleskají sportovci, tleskají dnešku. On dnes dal vítězný gól, a zasluhuje slávu a uznání. To, že učitelka mravenčí prací z dítěte, které má třeba aspergerův syndrom, vychovala dobrého občana, za to se netleská.

...

Celý článek v Perpetuu č. 11.

Publikováno

23. 5. 2017

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2020 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Učebnicím pro 3. ročník z řady učebnic prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. byla udělena doložka od MŠMT. Lze je objednávat na partnerském eshopu

Na H-edu bude probíhat od 1. června online kurz Procenta s pochopením. Předešlého kurzu Zlomky s pochopením se zúčastnilo na 10 000 dětí!

Informace k aktuální situaci: Zpřístupnili jsme elektronické verze učebnic a pracovních sešitů včetně metodik zdarma na portálu www.h-edu.cz do konce školního roku. Letní školy proběhnou.

Zavřít