Zasloužená radost z poznávání

Aktuálně.cz, Deník, Reportér, Eduzín: Lektorka Hejného metody Magdalena Málková vyhrála cenu pro nejinspirativnější učitele Global Teacher Prize Czech Republic 2022

Nejinspirativnější českou učitelkou roku 2022 se stala Magdalena Málková.
Magdalena Málková je lektorkou, tutorkou (=vede další lektory) a členkou správní rady H-mat, o.p.s.

FOTO: Alice Hrubá

Téměř do svých čtyřiceti let nepřemýšlela o tom, že by mohla pracovat ve školství. Pak se jí život sám od sebe převrátil vzhůru nohama, tak se vydala na cestu změny – a o sedm let později získala ocenění pro nejinspirativnějšího učitele Global Teacher Prize Czech Republic pro rok 2022.

Magdalena Málková přitom učí na malotřídní škole na vesnici kousek od Kolína. Děti se učí v souvislostech, mají propojené předměty a vyučují se v blocích, které trvají devadesát minut. 

"Snažíme se, aby výuka byla hodně propojená se životem, někdy ani děti nevědí, že se učí. A pak se tu cítí dobře," říká Málková. Děti vyučuje matematiku pomocí Hejného metody. Ta ji zaujala natolik, že začala spolupracovat se zakladateli této metody a dnes v ní také vzdělává ostatní lektory a  je spoluautorkou příručky pro mateřské školy v Hejného metodě. 

Vítězka Málková dlouhé roky neměla se školstvím nic společného. Pracovala v mezinárodním obchodu. Pak jí to ale přestalo dávat smysl a ve čtyřiceti letech vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, konkrétně obor Učitelství pro 1. stupeň základní školy. Vede také webináře, vyučuje online české děti žijící v zahraničí, je členkou Národního kabinetu matematiky a jejích aplikací. Během pandemie covidu natáčela pro Českou televizi pořád Učítelka, kde na dálku učila děti matematiku.

celý rozhovor s vítězkou https://eduzin.cz/kazde-dite-zije-nejaky-pribeh

Další rozhovor s vítězkou například na:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/skoncila-s-byznysem-a-zacala-ucit-male-deti 

https://reporterpremium.cz/a/p7wpE/odesla-z-korporatu-zalozila-si-skolu-a-nyni-se-stala-nejinspirativnejsi-ucitelkou-roku

https://www.denik.cz/z_domova/ucitel-magdalena-malkova-20220603.html

Publikováno

3. 6. 2022

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2024 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies