Zasloužená radost z poznávání

Deník.cz: Gymnazisté odmaturují z matematiky za čtyři roky

...

Řada škol se tak už několik let snaží matematiku přibližovat dětem jako něco, co je zcela běžnou a potřebnou součástí jejich života. Jde o metodu profesora Milana Hejného, jejíž podstatou je proměna učitele z předkladatele definic, pouček a vzorců na moderátora tvůrčí žákovské práce.

V minulých letech proběhly desítky seminářů, kde se kantoři s Hejného metodou seznamují. „Pochopila jsem, že při výuce matematiky musím změnit nejenom učebnice, ale i způsob výuky a přístup k dětem. Velmi se mi líbí postup, při němž nevysvětluje vše sám učitel, nýbrž žák musí přemýšlet nad tím, jak má vyřešit zadaný úkol," popisuje svou zkušenost Hana Ptáčková ze ZŠ Nový Malín u Šumperku.

Celý článek na webu deník.cz.

Publikováno

19. 12. 2016

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2020 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Učebnicím pro 3. ročník z řady učebnic prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. byla udělena doložka od MŠMT. Lze je objednávat na partnerském eshopu

Na H-edu bude probíhat od 1. června online kurz Procenta s pochopením. Předešlého kurzu Zlomky s pochopením se zúčastnilo na 10 000 dětí!

Informace k aktuální situaci: Zpřístupnili jsme elektronické verze učebnic a pracovních sešitů včetně metodik zdarma na portálu www.h-edu.cz do konce školního roku. Letní školy proběhnou.

Zavřít