Zasloužená radost z poznávání

Tiskové zprávy

V 21. století dril a biflování děti k matematice nepřitáhnou

Otevřený dopis Jednotě českých matematiků a fyziků

Číst dále

Přijímačky ukázaly, že „Hejného děti“ se srovnání bát nemusí

Žáci vyučovaní podle Hejného metody byli v jednotném přijímacím testu z matematiky na střední školy o 12 procentních bodů lepší než průměr u nejúspěšnějšího termínu.

Číst dále

Hejného metoda „na vlastní kůži“: Rodiče se ve školních „kavárnách“ seznamují s Dědou Lesoněm

České základní školy s novým školním rokem ovládl nový fenomén: večer po pracovní době do stejných školních lavic jako jejich děti zasednou rodiče, kteří se nad šálkem kávy chtějí dozvědět více o Hejného metodě výuky matematiky. Zavádění metody, podle níž se vyučují žáci v přibližně třetině škol v České republice, vyvolává u rodičů otázky a u řady z nich také nedůvěru. Důvodem je nejen hravé vyučování, ale i zcela odlišné učebnice či typy úloh, než si dnešní generace třicátníků a čtyřicátníků sama pamatuje ze své školní docházky.

Číst dále

Hejného matematika chce být pro školáky i na tabletech

Tabletová hra Matemág vtáhne nejmladší školáky do spontánního objevování matematiky podle principů Hejného metody. Její vývoj podpoří crowdfundingová kampaň.

Číst dále

Matematika „bez čísel“ vstupuje do mateřských škol

Hravé objevování matematiky prostřednictvím Hejného metody již není omezeno jen na základní školy: rozvíjet myšlení podle jejích principů budou moci nově i předškoláci. Ve školním roce 2014/2015 se výuka využívající prvky Hejného metody týkala nejméně deseti mateřských škol, ale v blízké době pravděpodobně jejich počet významně poroste. Učitelé mají možnost se školit v mnoha nabízených seminářích a letních školách. Navíc se připravují výukové materiály, v nichž budou vhodná matematická prostředí zpracována pro předškoláky.

Číst dále

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2021 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Na jaro jsme připravili nový formát dlouhodobých rozvojových online kurzů. Pořádáme 4 pilotní kurzy na témata: 1. ročník, Organizace hodiny, Individualizace a diferenciace výuky a Rozvoj osobnosti učitele. Vedle těchto nových kurzů realizujeme online také běžné semináře financovatelné ze šablon pro MŠ, 1. i 2. stupeň. Vypsali jsme také sérii seminářů pro učitele 1. ročníku a 3. ročniku

 
Zavřít