Zasloužená radost z poznávání

Týdeník školství: V Základní škole Mohylová si umějí vybrat inovativní metody výuky

V čísle 2014/13 Týdeníku školství vyšel článek, ze kterého si zde můžete přečíst úryvek týkající se Hejného metody:

Genetickou metodu čtení učí v Mohylové čtvrtým rokem. Hejného matematiku zavedli už před šesti lety, byli dokonce v pilotním projektu. "Učili jsme ji v jedné třídě a v paralelní třídě zachovali klasickou výuku matematiky. Průběžně jsme děti testovali a už ve třetí třídě nám vyšlo, že děti učené Hejného metodou jsou výrazně jiné. V páté třídě už byly tyto děti výrazně lepší než druhá srovnávací třída a navíc je matematika neskutečně baví. Jedinou obavou, která provází toto jiné učení, je ta, jak budou děti zvládat matematiku v klasické výuce na druhém stupni. Ale podle informací, které se ke mně dostaly, děti problémy nemají," pochvaluje si inovativní učení M. Štychová.

Celý článek je přístupný pro předplatitele na adrese www.tydenik-skolstvi.cz/archiv-cisel/2014/13/v-zakladni-skole-mohylova-si-umeji-vybrat-inovativni-metody-vyuky/.

Publikováno

3. 4. 2014

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2020 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Učebnicím pro 3. ročník z řady učebnic prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. byla udělena doložka od MŠMT. Lze je objednávat na partnerském eshopu

Na H-edu bude probíhat od 1. června online kurz Procenta s pochopením. Předešlého kurzu Zlomky s pochopením se zúčastnilo na 10 000 dětí!

Informace k aktuální situaci: Zpřístupnili jsme elektronické verze učebnic a pracovních sešitů včetně metodik zdarma na portálu www.h-edu.cz do konce školního roku. Letní školy proběhnou.

Zavřít