Zasloužená radost z poznávání

TV NOVA: Zábavná výuka matematiky

Máme pro vás trochu morbidní matematickou úlohu: „Maminka poslala na nákup polovinu svých dětí plus polovinu dítěte a jedno dítě zůstalo doma. Kolik měla maminka celkem dětí?“ Když Milan Hejný připravoval učebnici matematiky, chtěli mu tuto úlohu vyhodit. Nakonec tam však zůstala. Profesor Hejný měl zkušenost s tím, že si morbidní příklad žáci dobře a rádi pamatují. Svojí výukovou metodou se snaží přesvědčit děti i rodiče, že matematika jde každému a hlavně že umí být zábavná. A daří se mu. Zpátky do školních lavic se vydáme s Kateřinou Kořínkovou.

Reportáž si můžete prohlédnout v archivu TV Nova.

Publikováno

2. 9. 2014

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2020 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

Učebnicím pro 3. ročník z řady učebnic prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. byla udělena doložka od MŠMT. Lze je objednávat na partnerském eshopu

Na H-edu bude probíhat od 1. června online kurz Procenta s pochopením. Předešlého kurzu Zlomky s pochopením se zúčastnilo na 10 000 dětí!

Informace k aktuální situaci: Zpřístupnili jsme elektronické verze učebnic a pracovních sešitů včetně metodik zdarma na portálu www.h-edu.cz do konce školního roku. Letní školy proběhnou.

Zavřít