Zasloužená radost z poznávání

Mensa: Čestné uznání Mensy v roce 2014 získal prof. Hejný

Mensa České republiky udělila ocenění Čestné uznání pro rok 2014 přednímu českému a slovenskému odborníkovi v didaktice matematiky, autorovi mimořádně úspěšné metody výuky matematiky prof. RNDr. Milanu Hejnému, CSc. Vyhlášení výsledků hlasování členů Mensy proběhlo 31. 5. 2014 na valné hromadě Mensy ČR v Praze.

Prof. RNDr. Milan Hejný, CSc.Letošním laureátem Čestného uznání Mensy je prof. RNDr. Milan Hejný, CSc. Jeho jméno není neznámé – často se v diskusích Mensy i jinde na internetu probírá jím navržená metoda výuky matematiky na základních školách, kterou si rodiče i učitelé chválí pro její schopnost naučit děti „myslet jinak“. Znají jej však i studenti mnoha zahraničních univerzit, kde přednášel, i účastníci více než 30 mezinárodních konferencí, na nichž se dělil s ostatními odborníky o své poznatky.

„Velice si vážím ocenění, které jsem dostal,“ uvedl prof. Hejný při předávání Čestného uznání v sobotu 31. května 2014 v Praze. „Vnímám je nikoli jako ocenění jednoho člověka, ale jako ocenění úsilí mnoha spolupracovníků a učitelů, kterým se povedlo dostat do života myšlenky mého otce Víta Hejného. Věřím, že žáků, kterým naše práce otevře cestu k radosti z poznávání, bude přibývat.“ Skromná slova člověka, jehož cílem není nic menšího než přivést děti s pomocí jim přirozené zvědavosti k vlastnímu objevování zákonitostí matematiky.

Celý článek na casopis.mensa.cz/zpravy_mensy/cestne_uznani_mensy_v_roce_2014_ziskal_prof_hejny.html

Publikováno

31. 5. 2014

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2022 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

V létě pořádáme letní školy pro učitele matematiky na středních školách, kteří by se chtěli inspirovat Hejného metodou.

Zavřít