Zasloužená radost z poznávání

Maminka: MATEMÁG BAVÍ DĚTI, RODIČE I UČITELE

Jeho hra, založená na Hejného metodě, si klade za cíl dostat matiku ze školních lavic do rodin. A daří se mu to skvěle! „Chtěl jsem vytvořit něco smysluplného. A vzdělání považuji za klíč k řešení mnoha problémů u nás i ve světě,“ říká její tvůrce Tomáš Sýkora. Má v plánu další výukové hry? A co by doporučil začínajícím podnikatelům?

Když už děti tráví nějaký ten čas ve společnosti digitálních technologií, dopřejme jim, aby ho tam trávily smysluplně. Skvělou volbou je v tomto směru hra Matemág, se kterou si matematiku zamilují i její zarytí odpůrci…

Pro koho je určena hra Matemág?

S Matemágem si pohrají a procvičí matematiku děti z 1. až 3. třídy ZŠ. Baví matikáře, ale i méně zdatné počtáře, jelikož je pozvolně gradována a přizpůsobuje se dětem. Ač se hra didakticky opírá o Hejného metodu, není potřeba, aby se děti podle ní učily ve škole. Doporučujeme hru zkrátka stáhnout a vyzkoušet. Skvělé je, pokud si zahrají rodiče i děti společně, Matemág by měl dostat matiku ze školních lavic do rodin.

Proč jste se pustil právě do programování výukové hry pro děti?

Chtěl jsem tvořit něco smysluplného. Osobně považuji vzdělání za klíč k řešení většiny problémů u nás i ve světě. A technologie nám dávají jedinečnou příležitost tento klíč rozeslat do kapes a domovů tisíců lidí.

Máte zpětnou vazbu od rodičů a dětí, co se hry týče?

Od rodičů i dětí nám chodí spousty vzkazů. Vždy nás to zahřeje. Když maminka napíše přes Facebook, že její syn vstal kvůli hře v šest hodin, aby si zahrál před školou, tak jsem na výtvor našeho týmu ohromně pyšný.

Máte v plánu nějaké další výukové hry pro děti?

Tvorbě vzdělávacích her a nástrojů se věnujeme nonstop. Nyní jsme například uvedli na trh diagnostické a rozvojové nástroje určené pro použití ve školkách. Ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou STEP jsme dali dohromady přelomovou věc – nástroj iSophi pro pedagogickou diagnostiku, díky kterému učitelé v mateřinkách mohou zjistit, v jakých oblastech rozvoje potřebuje dítě podpořit. iSophi je unikátní zejména digitální nadstavbou, která usnadňuje celý proces a vyhodnocení výsledků pro jednotlivce i celou třídu. Pak taky školky mohou nově využít například náš herně-výukový systém SMART kombinující smysluplně tablety se stavebnicemi a skládačkami. Díky SMARTu děti nekoukají jen do obrazovky, ale skládají v realitě. Haptická a senzomotorická zkušenost je pro vývoj předškoláků nezastupitelná. To jsou tedy naše nové materiály pro školky, rodiče snad potěším informací, že fi nišujeme přípravy na Matemágově pracovním sešitu pro předškoláky volně navazujícím na hru.

Celý článek naleznete v časopise Maminka, vydání červenec 2019, str. 168.

Publikováno

20. 6. 2019

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2022 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies

V létě pořádáme letní školy pro učitele matematiky na středních školách, kteří by se chtěli inspirovat Hejného metodou.

Zavřít