Zasloužená radost z poznávání

IHNED.cz: Hejného metoda výuky matematiky se poprvé promítla i do hry na mobily

Dabovaná příběhová hra Matemág cílí na děti prvních až třetích tříd ZŠ. Od poloviny prosince si ji stáhlo kolem 6000 lidí a vyřešili 330 tisíc matematicko-logických úloh.

Kreslený příběh nové nové výukové hry pro tablety a chytré telefony s názvem Matemág začíná příběhem.

Je poslední týden prázdnin a Terezka a Jakub se loučí s babičkou. Tatínek jim připomíná, že by se mohli učit. Podle maminky se ale nejvíce naučí, když si budou hrát. Ve svém pokoji poté objeví červenou kouzelnickou knihu o čaroději Matemágovi ze země Abima, který žije na hradě obklopeném labyrintem hádanek.

.....

Příběh má dětem prvních až třetích tříd základních škol ukázat matematiku jako zábavnou hru. Děti s čarodějem Matemágem řeší během svého putování matematicko-logické rébusy, trénují základní matematické dovednosti a rozvíjejí představivost, kterou autoři ve hře nazývají matemagií.

.....

Autoři, kteří na projekt získali peníze v rámci crowdfundingové kampaně, tvrdí, že dítě při hře samo objeví řešení jednotlivých úloh, zapamatuje si postup a ten pak využije i při úlohách ve škole. Třetina hry je zdarma. Kdo chce hrát dál, musí si zbývající části zaplatit. Ke stažení je dostupná v App Storu a na Google Play.

Celý článek naleznete na www.ihned.cz

Publikováno

16. 2. 2018

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2024 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies