Zasloužená radost z poznávání

Hospodářské noviny: "Nastartujte se" zná letošního vítěze - Matemág

Čtvrtý ročník grantového programu Komerční banky Nastartujte se má své nové vítěze.

Odborná porota vyhodnotila jako nejlepší projekt Matemág :: Radost z matiky. Jedná se o příběhovou výukovou hru na tabletech, která je určena pro děti v první a druhé třídě základních škol.

Na druhém místě se umístil projekt eParkomat, který pomáhá řidičům najít dostupné parkování na ulici nebo v komerčních garážích pomocí technologie umělé inteligence. Bronzovou příčku obsadila společnost SENS Foods, která vyrábí tyčinky z cvrččí mouky. Cenu veřejnosti získal projekt Kurz efektivní reklamy zaměřený na účinnou reklamu v prostředí sociálních sítí.

Níže vám přinášíme zajímavé názory letošních vítězů programu Nastartujte se. Celé rozhovory je možné si přečíst na: http://www.nastartujtese.cz/rozhovory-s-vitezi/

Cena odborné poroty 1. MÍSTO: TOMÁŠ SÝKORA, Matemág (společnost TechSophia) 

Proč jste se přihlásil do projektu Nastartujte se? 
Soutěž Nastartujte se nás oslovila, protože díky ní můžeme zlepšit náš projekt, naši výukovou hru Matemág. Účast a dobré umístění pomohou s publicitou, finanční výhra přispěje na zlepšení produktu. A i samotný proces přihlášení nám pomohl zabývat se detailněji různými stránkami projektu. ■

Co si myslíte, že rozhodlo o vašem vítězství? 
Odborná porota měla k dispozici podrobné materiály o našem projektu a na nich založila své rozhodnutí. Osobně se domnívám, že klíčová byla hlavní myšlenka projektu, která má přesah za „byznys“ samotný. Zároveň jsme mohli doložit, že jsme schopni ji uvést do reality.

Jaké máte další podnikatelské plány? 
Věříme, že kvalitní vzdělání pomáhá lidem tvořit si takovou budoucnost, se kterou jsou spokojeni. Tímto směrem se tedy ubírají naše podnikatelské plány. Pracujeme na výukových hrách, videích, pracovních listech a v obecnějším hledisku na vzdělávacím systému. V nejbližších letech bude naším cílem rozšíření našich vzdělávacích produktů též do zahraničí.

Více o aplikaci Matemág na www.matemag.cz.

Publikováno

30. 11. 2016

Kategorie

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

Nadace České spořitelny
© 2023 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies