Zasloužená radost z poznávání

Učebnice a pomůcky

Vydáváme učebnice, pracovní sešity, příručky učitele a didaktické pomůcky
pro podporu výuky Hejného metodou.

Od roku 2004 vytváří prof. Hejný a kol. učebnice pro základní školy. Můžete je však pořídit i svým dětem, které mají zálibu v řešení našich úloh, i když se podle nich ve škole neučí. Při řešení úloh z didaktických prostředí Hejného metody můžete využít i didaktické pomůcky.

Rádi bychom na tomto místě upozornili, že není vhodné učebnice používat při školní výuce při nezměněném stylu učení, protože potom nepřinášejí zamýšlený efekt.

Materiály pro MŠ

Chystáme materiály pro učitele mateřských škol zaměřené na předmatematickou výchovu. Více na stránce Hejného metoda v předmatematické výchově.

Učebnice, pracovní sešity a příručky pro 1. stupeň ZŠ

Učebnice 5. ročník

Starou verzi učebnic vydalo Nakladatelství Fraus, schválilo MŠMT. H-mat, o.p.s. nyní ověřuje nové učebnice, které budou vydány v roce 2018 ve vlastním nakladatelství obdobně jako již vydává učebnice pro 2. stupeň.

Pro 1. a 2. ročník jsou nyní k dispozici pracovní učebnice. Pro 3. až 5. ročník jsou k dispozici učebnice a pracovní sešity. Pro učitele jsou k dispozici příručky pro efektivnější přípravu na hodiny a vyplňování výkazů plnění ŠVP. Příručka obsahuje také podklady pro změnu ŠVP.

Staré učebnice můžete pořídit na webu Nakladatelství Fraus. Nové budou k dispozici v roce 2018. Na Slovensku postupně vydává učebnice ve slovenském jazyce Indícia.

Učebnice, pracovní sešity a příručky pro 2. stupeň ZŠ

Na učebnicích pro 2. stupeň ZŠ se nyní pracuje. Již vyšly první 3 díly ze 7. Vyšel též již pracovní sešit k prvnímu dílu učebnice. Další budou postupně navazovat.

Další informace o materiálech pro 2. stupeň najdete na stránce Hejného metoda pro 2. stupeň ZŠ a víceletá gymnázia.

Učebnice, příručky a pracovní sešity můžete objednávat na partnerském eshopu H-učebnice.

 

Učebnice pro SŠ

Učebnice pro střední školy jsou v dlouhodobém plánu, ale není určeno datum jejich vydání. Verze pro gymnázia nebudou k dispozici pravděpodobně dříve než pro školní rok 2020/2021.

Didaktické pomůcky

S několika společnostmi spolupracujeme na vývoji didaktických pomůcek. Více informací na stránce Didaktické pomůcky.

 

Doporučte tuto stránku svým známým:

Podporují nás

© 2017 H-mat, o.p.s.
Pro lektory Prohlášení o používání cookies
Zavřít